כתובתנו: רחוב הלל 23, קומה 11 מרכז העיר ירושלים

טל': 02-6228555   |  פקס: 02-6253366

שעות פעילות:

מחלקת שירות: 08:30-16:00

כתובת למשלוח דואר: ת.ד. 2121, ירושלים 9102101

כתובת המייל שלנו: 

elad@el-ad.co.il

 

צרו קשר

מאמרים

ביטוח דירה

ביטוח דירה

אין ספק, שתרבות הצריכה המוגברת  של ימינו, מותירה אותנו עם  רכוש שהולך ונצבר במרוצת השנים. כיצד נוכל להגן על רכושנו? לשם כך אנו רוכשים ביטוח תכולת דירה.

פוליסת ביטוח לתכולת הדירה היא פוליסה בסיסית ותקנית אשר תנאיה נקבעו במשרד האוצר, וכל חברת ביטוח רשאית להוסיף לטובת הצרכן סעיפים נוספים על מנת לשפרה.

הכיסוי הבסיסי הינו כיסוי נגד שריפה: נזקי האש ועשן הפורצים מחוץ לבית או בתוכו, עלולים לגרום לנזק גדול לרכושנו ואף להשמדתו כליל. הפוליסה מכסה נזקי פריצה וגניבה, הן פיצוי לרכוש הגנוב, והן להשחטתו במהלך הפריצה. כיסויים נוספים הכלולים בפוליסה מכסים נזקים מפני נזקי טבע, אשר ברובם מתרחשים במהלך החורף: כמו נזקי סופה, שיטפון, ברד או שלג. הפוליסה מכסה נזקים אשר נגרמו כתוצאה מפיצוץ צנרת המים, והסבו נזקים לריהוט, לשטיחים, ואף לבגדים בארונות.

אין ספק שכיסוי לרעידת האדמה הינו אחד מהכיסויים החשובים בפוליסה. אין היום ודאות שהמדינה תפצה אותנו בעת רעידת אדמה, ואם תפצה, הפיצוי עלול להיות בסכום הנמוך משמעותית מערך התכולה שיש לנו.
כיסוי נוסף, חשוב לא פחות, הוא כיסוי לנזק שיגרם ברשלנות שלנו לצד שלישי, לדוגמא: לשכנים או לאורחים שמגיעים לבקר אצלנו.

מהו סכום התכולה הנכון לנו לבטח?

סכום ביטוח התכולה נע בין כ-70 אלף שקלים לדירות של זוגות צעירים ועד כ-300 אלף שקלים לדירות במשפחות ממוצעות. במקרים בהם הצרכן מחזיק ברשותו דברי ערך יקרים, עשוי סכום הביטוח לעלות בהרבה, ולשם כך נכון יהיה לבצע הערכה תכולה מקצועית על ידי מעריך מוסמך.

כמה עולה לו לנו כל זה?
הפרמיה הממוצעת לביטוח תכולה מסתכמת בסכום הנע בין 500 ל-2,000 שקלים בשנה. זה תלוי בסכומי הביטוח שנקבע, בכיסוים שנרכוש, ובקומה שאנו גרים בה – קרקע, קומת בינים או קומה עליונה. כמובן שהפרמיה לדירות יוקרה עשויה להיות גבוהה מהפרמיה הממוצעת, עקב סכום הביטוח הגדול שנרכוש.

בכל פוליסה יש החרגות וסייגים, ובביטוח התכולה יש לשים לב במיוחד גם לתנאי המיגון שחברת הביטוח דורשת מאתנו, לדוגמא: הפעלת מערכת אזעקה, התקנת סורגים, או התקנת כספת.

לסיכום, הדרך המועילה ביותר להגן על רכושנו, אשר נצבר במהלך השנים היא באמצעות פוליסת תכולת דירה. לשם כך מומלץ לשבת עם איש מקצוע, כסוכן הביטוח שלנו, ולהתאים את הביטוח הנכון לצרכים האישיים במחיר ההוגן ביותר.

מאמרים נוספים בשבילך

לפרטים צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם

    אתר זה רשום ב-wpml.org כאתר פיתוח.