מי שלא אוהב אנשים - שלא יהיה סוכן ביטוח

13/02/2014

בענף הביטוח יש הרבה ציניות, הרבה מספרים, הרבה תחרות, הרבה ויכוחים, הרבה אותיות קטנות. הענף מושתת על חוזה בין המבוטח למבטח, ואנחנו, כסוכני ביטוח, נמצאים באמצע, מתווכים בין הצורך של הלקוח לחוזה שמציעה חברת הביטוח.

בעבודה שלנו אנחנו מכוונים מכירות, כי זה עצם קיומנו. אנחנו מחפשים להרחיב את מעגל הלקוחות ורוצים להגדיל את מעגל המוצרים שאנו מוכרים ללקוחות.

בעבודה שלנו אנו מכוונים שרות - להיות שם עבור הלקוח בזמנים קשים ובשמחות, להיות לעזר בהבנת ההסכם ובמימושו בעת הצורך.

אנחנו יודעים המון על הלקוח שלנו ועל משפחתו, נתונים שלעיתים הוא לא מראה לאיש, ואנחנו מלווים אותו לאורך שנים.

כמו רואי חשבון, עורכי דין ובעלי מקצועות בענף השירותים המכונים "מקצועות חופשיים", אנחנו לומדים כל הזמן את המקצוע וממציאים אותו מחדש.

הענף בו בחרנו לעסוק מושתת על אהבה. אנחנו שליחים: אנחנו אוחזים ברשיון היחידי בארץ להיות שליחים ולעזור בעת צרה. כשעולמו של הלקוח מתהפך עליו, אנחנו שם על מנת להושיט יד ולעזור. זוהי האהבה בהתגלמותה.

לפני כמה חודשים נפגשתי עם סוכן ותיק שפרש מהענף. הוא סיפר לי בעצב שכיום, לאחר כל כך הרבה שנים בענף, הוא מבין שהענף לא התאים לו וחבל שלא עזב את הענף לפני שנים רבות. אין ספק שעל כולנו להקשיב ללב, ומי שמרגיש שהוא אוהב לעזור לאחר- המקום שלו איתנו. יש לנו פריבילגיה לאהוב ולממש את האהבה על ידי עזרה ברגעים קשים תוך שימוש בידע שלנו. מי שלא אוהב אנשים - שלא יהיה סוכן ביטוח!

הענף כולו עומד על עקרון של "כולם למען אחד ואחד למען כולם". אנחנו, סוכני הביטוח, פרוסים בכל רחבי הארץ ומצרפים את כל משפחת ישראל אל סל ביטוח אחד גדול. במקרה של נזק, אנחנו דואגים שאחד יקבל מהקופה של הרבים. אנחנו שחקנים מרכזיים בענף הביטוח ומחוללים בו את האהבה.

חג אהבה שמח לכולנו!

הכותב הינו סמנכ"ל סוכנות הביטוח אל-עד

ויו"ר הועדה לביטוח כללי בלשכת סוכני הביטוח

צור קשר