גם מי שטרם הספיק לרכוש אופניים ודאי שם לב לכך שהאופניים הפכו בשנים האחרונות לכלי הרכב הפופולארי בקרב ישראלים לשמירה על כושר ואיכות חיים. יותר ויותר רוכבים מתאגדים בקבוצות מקצועיות יותר ומקצועיות פחות והופכים את הפנאי שלהם לאתגרי ברכיבה על אופניים.

קשה לא להבחין מבעד שמשת המכונית בעיקר בסופי השבוע בשורות שורות של רוכבי אופנים חולפים על פנינו, מדוושים על אופני רכיבה מקצועיים. אנו ממשיכים בנסיעה, מכוונים אלינו את המזגן בעוצמה בעודנו מתמלאים זיעה רק מהמחשבה על המאמץ המושקע בדיווש על אופניים. תוך כדי כך מתרוצצת במוחנו המחשבה שאולי בשבוע הבא נרכוש זוג אופניים, בתקווה שלא יישכחו במחסן החשוך ויעלו אבק.

בין אם רוכשים אופני שטח או אופני כביש - מלבד ההוצאה הכספית הגדולה על האופניים עצמם, מתלווים גם שלל אביזרים נלווים: ציוד עזר לאופניים, ציוד לרוכב, וציוד לשטח.

ברור היום, במיוחד לאור הפרסום הרב שהושקע בשנים האחרונות לגבי חובת חבישת קסדה וכן האמצעים החוקיים שנכפו על רוכבי האופנים, שחבישת קסדה היא חיונית ולא ניתן להתפשר על כך.  יחד עם זאת, עדיין הרוכבים חשופים לתאונות, אם זה על הכביש המהיר או בשטח, ואף עם חבישת הקסדה ועזרי מיגון אחרים, יש תאונות, וכשהן קורות חווית הרכיבה הופכת בן רגע למטלה שקשה לשאת.

כאן נכסו לתמונה חברות הביטוח - בתחילה חברת הראל, ואחריה חברות נוספות, בהקימן ביטוח ייחודי העונה על צרכי רוכב האופניים. פוליסה לביטוח אופניים היא פתרון ייחודי וכולל לכל רוכבי האופניים. הפוליסה דואגת לכלל צרכיהם של רוכבי האופניים, ולמגוון הסיכונים להם הם חשופים, כגון:
·        כיסוי ביטוחי לאופניים עצמם (אובדן או נזק)
·        כיסוי ביטוח לתאונות אישיות לרוכב
·        אחריות כלפי צד שלישי
·        פיצוי במקרה של מצב סיעודי לרוכב.
·        החזר הוצאות רפואיות
·        הרחבת הכיסוי לאופניים גם לנסיעות לחו"ל
 
רוכבי אופנים רבים כבר רכשו להם כיסוי שבעת קרות מקרה הביטוח לא יוכל שלא להרוס את חווית הרכיבה, אך בהחלט יוכל לעזור מבחינה כספית, בשיקום הגוף, האופנים, והנפש.
צור קשר