מאמרים - אלמנטרי

מאמרים בנושא ביטוחי דירה רכב ומשכנתא

מאמרים נבחרים

מאמר
יש הטוענים כי אם תפקוד רעידת אדמה את ארצנו כולם יסתובבו המומים ברחובות ולא יהיה על מי לסמוך. ההבדל בין מי שרכש ביטוח ומי שלא רכש ביטוח יהיה בכך שזה שרכש ידע לפחות שאחרי שיתפוגג אבק ההריסות יהיה לו לאן לפנות. 
השבוע יצא החשב הכללי במשרד האוצר במכרז הרכב השנתי של עובדי המדינה, אשר יתחדש בינואר 2015. קולקטיב הרכב המבטח כ- 55,000 רכבים, הינו קולקטיב הרכב הגדול במדינה ומהווה את הסמן הימני של ביטוחי קולקטיבי הרכב בארץ. 
בביטוחי הרכוש הכוללים ביטוחי דירות ועסקים, הכיסוי לביטוח מפני נזקי אש הוא אבן היסוד של הפוליסה, הן מבחינת מבנה והן מבחינת התכולה.
פקודת הרכב המנועי הרחיבה במהלך השנים את המקרים המכוסים בפוליסה, אך עדיין לא השכילה לתת מענה להכניס תחת כותרת ביטוח רכב מנועי את האופניים החשמליים והקורקינטים הממונעים.
אופניים חשמליים וקורקינטים חשמליים הם טרנד מתעצם. אך לרכבים האלה אין מספר והם גם לא חייבים בביטוח. מצב מסוכן עבור הנפגעים בתאונות בהן מעורבים כלי-רכב אלו.
חברות הביטוח החלו בשנה האחרונה לחייב את המבוטחים המתגוררים בבתים צמודי קרקע להפעיל את מערכת האזעקה, גם כאשר בני הבית נמצאים אך ישנים. המלצה זו היא לא רק בשביל הביטוח - כתנאי לקיום הביטוח, אלא בעיקר להגנתו האישית של המבוטח עצמו ובני משפחתו.
פוליסה לביטוח אופניים היא פתרון ייחודי וכולל לכל רוכבי האופניים. הפוליסה דואגת לכלל צרכיהם של רוכבי האופניים, ולמגוון הסיכונים להם הם חשופים. זהו כיסוי שבעת קרות מקרה הביטוח לא יוכל שלא להרוס את חווית הרכיבה, אך בהחלט יוכל לעזור מבחינה כספית, בשיקום הגוף, האופנים, והנפש.
חברות הביטוח טרם נערכו לגידול המתמיד בהזמנות היבוא האישי. מבוטחים הרוכשים רכב שאין לו חלפי מלאי בארץ, יגלו עד מהרה שחברת הביטוח לא ששה לבטח את הרכב. 
בנושא הביטוח של מנזרים וכנסיות יש לקחת בחשבון כי מעבר לביטוח הרגיל של מבנים כנגד סיכוני אש, רעידת אדמה, נזקי טבע ופריצה - עלות הבנייה מחדש בעת בנייתם אינה כה קלה לחישוב וכדאי להשתמש בהערכה מסודרת משמאי או מגורם מוסמך אחר. בנוסף לביטוח צד ג' לצליינים ואורחים הפוקדים את הנכס יש לקחת בחשבון התקהלויות גדולות בזמני חגים.