מאמרים

מגוון מאמרים בנושאי ביטוח שונים – פרי נסיון מקצועי רב שנים

מאמרים נוספים

מאמר

מה קורה בענף הביטוח הסיעודי

מה קורה בענף הביטוח הסיעודי?

בשבוע האחרון, בזו אחר זו, יצאו חברות הביטוח בהודעה רשמית כי הן כבר לא ישווקו את תוכניות הסיעוד הקיימות. ננסה להבין איך ? למה ? ובעיקר מה באפשרותנו לעשות עכשיו.

למה ביטוח סיעודי מפחיד את חברות הביטוח ?

הביטוח הסיעודי במהותו מכסה תשלום חודשי לאדם אשר אינו יכול לבצע בעצמו פעולות יומיומיות ונזקק לעזרה תמידית. אדם סיעודי לא חייב להיות מבוגר, ויכול גם בגיל צעיר חלילה להפוך למוגבל, אך ככל שתוחלת החיים עולה אנו עדים לכך שאנשים אמנם אינם מתים, אך זקוקים להשגחה תמידית על מנת לקיים את שגרת חייהם. חברות הביטוח מבחינה אקטוארית מבינות כי עלייה בתוחלת החיים תביא לגידול מאסיבי של תביעות ודאיות, ולכן התוכניות הישנות "טובות" מדי ללקוח והן יזדקקו מבחינה תחשיבית להתארגן אחרת.

למה הן הפסיקו לשווק את הביטוח הסיעודי עכשיו?

ניתן להגיד כי הכתובת הייתה על הקיר כבר כמה שנים, ולאחרונה אף החלו ניצנים ראשונים המסמנים את הכיוון, לדוגמא: חברות הביטוח החלו להגביל תוכניות מביטוח לכל החיים, לביטוח מוגבל אשר יכסה אדם סיעודי לחמש שנים בלבד.

מה קורה למי שכבר יש תוכנית סיעודית?

למי שכבר יש ביטוח סיעודי, הפוליסות יישארו בתוקף. חברות הביטוח אינן יכולות להפסיקן.

מה יקרה עכשיו?

אנו מניחים כי כבר ממש השבוע או בשבועות הקרובים יפסיקו כל חברות הביטוח את התוכניות הישנות. ובשנה הבאה יופיעו בשוק תוכניות חדשות, שיהיו פחות טובות עבור הלקוח ממה שיש היום.

לסיכום

הסתיים פרק ביטוח הסיעוד במתכונת אותה הכרנו בשנים האחרונות. כרגע יש חלון הזדמנויות קצר למי שעדיין רוצה להצטרף לתוכניות הישנות, וזה הזמן לפנות אל סוכן הביטוח ולהצטרף. ומה יהיה בעתיד? נחכה ונראה מה ילד יום. אין ספק שנושא הביטוח הסיעודי עוד יעסיק אותנו רבות בשנים הבאות.

נכתב ע"י אריאל מונין. פורסם בעיתון חדשות ירושלים ב 11 בנובמבר 2019