ביטוח דירה ונזקי אש

03/11/2017

הלהבות המשתקפות אלינו ממסכי הטלוויזיה בימים האחרונים מזכירות לנו עד כמה אנחנו לא יכולים לצפות את מהלכי היום יום. ההיסטוריה נכתבת בדיעבד, ואצלנו בדרך כלל אחרי אירוע שכזה נפתחת ועדת חקירה בראשות מכובד זה או אחר, שבסיכומה מנסים להבין מה היה ניתן לעשות ואיך היה ניתן למנוע או לצמצם את ממדי האסון.

קטסטרופות קורות אסונות טבע מתחוללים עם תכנון או בלעדיו, ואנו מנסים לשפר את היערכותנו ולומדים על בשרנו את העוצמות הבלתי נתפסות של הטבע. על כל אחד מאיתנו לבדוק בחלקתו שלו את היערכותו לאסון שכזה. האש מכלה הכל, ואם לא היא, אז העשן הסמיך החודר לכל מקום.

כסוכני ביטוח הוכשרנו לתת כלים פיננסים, המעניקים פתרונות כלכליים לאסונות. במהלך עבודתנו אנו נפגשים עם הלקוחות, ומגלים שמרבית הלקוחות לא מבינים את החשיבות בניהול הסיכון ובאפשרויות לצמצמו, ובצדק.

בסקר שערכנו לפני מספר שנים בקרב לקוחותינו עלה כי רוב הציבור חושב שביטוח הדירה נועד בעיקר לנזקי הפריצה ולכן ממהר לעשות תחשיב האם כדאי להוציא סכום כסף על ביטוח, במיוחד אם התכולה בבית נטולת תכשיטים או מכשירי פלאזמה מתקדמים. חשוב להזכיר כי השריפה היא הגורם העיקרי שבעטיו יש לעשות ביטוח! השריפה, כמו שראינו, כאשר פורצת, לא תשאיר אחריה דבר. האדם הפרטי צריך לאחר כיבוי האש לרכוש מכספו גם את הפריטים הבסיסים שנראים כזולים ולא רלוונטיים: מלתחה, מצעים, כלי רחצה, כלי מטבח, ריהוט ועוד.

באותו הסקר שערכנו נשאלו המבוטחים כמה לדעתם עולה לרכוש ביטוח שכזה. התשובות שקיבלנו מסבירות אולי מדוע עדיין יש בארץ ציבור גדול שאינו מכסה עצמו בביטוח כזה. המבוטחים ענו שלדעתם ביטוח כזה עולה כ- 5000 ש"ח. (סכום זה דומה לסכום הממוצע שמשלמים על ביטוח רכב חובה ומקיף). הם התפלאו לשמוע שביטוח דירה ומבנה ממוצעים (ללא רעידת אדמה) עולה אף פחות מביטוח חובה וניתן לרכוש כיסוי בסיסי שמכסה רק את הקטסטרופות בכ 1000 ש"ח בלבד.

ביטוח עושים כנגד קטסטרופה, והאש היוצאת מכדי שליטה היא שיוצרת את הקטסטרופה.

כל אחד מאיתנו צריך לעשות ועדת חקירה לעצמו. האם יש בבית אמצעים בסיסים כנגד כיבוי אש (מטף)? האם יש זרנוקי מים בבניינים? אלה אביזרים שעלותם זניחה, אך עשויים להציל חיים ולצמצם את הנזק.

לסיכום, יש לזכור שבעולם המודרני ניתן לרכוש כיסוי פיננסי שיבטיח השתקמות לאחר הנזק בצורה מהירה וכלכלית.

פנו לסוכן הביטוח שלכם, ומהרו לרכוש את הכיסוי הנכון עבורכם.

 

צור קשר