תרבות הצריכה ההולכת וגוברת של ימינו מותירה אותנו עם רכוש הנצבר במהלך השנים, איך נגן על רכוש זה? על ידי פוליסת תכולת דירה!

מהם הכיסויים החשובים בפוליסת תכולת דירה?

פוליסת ביטוח תכולת דירה מכסה את רכושנו ברוב הסיכונים המרכזיים: כיסויים מפני שריפה, פריצה וגניבה, נזקי טבע כמו: סופה, ברד, ברק ושלג או רעידת אדמה). כיסוי נוסף שחשוב לרכוש הינו כיסוי נזקי מים – המים הבוקעים מהצינורות עלולים לגרום נזק לא קטן לשטיחים, לארונות הבגדים, ולריהוט. וכן כיסוי ביטוח צד ג', אשר יכסה את הנזק שעלול להיגרם לגורם שלישי כתוצאה מרשלנות.

כיצד נקבע את סכום הביטוח?

סכום הביטוח לתכולת דירה נע בין 80,000 ₪  (הנרכש לרוב על ידי זוגות צעירים) ובין 300,000 ₪  (הנרכש לרוב על ידי משפחות עם ילדים). במקרים בהם המבוטח מחזיק ברשותו רכוש יקר משמעותית מעל הממוצע, כמו ציורי קיר מקוריים, תכשיטים או ריהוט יקר – יש לבצע הערכת רכוש מקצועית. הדרך המומלצת לעשות זאת היא באמצעות מעריך מוסמך, אשר מוזמן על חשבון חברת הביטוח, ואז סכומי הביטוח גבוהים אף יותר.

כמה עולה ביטוח זה?

ביטוח הדירה כלל אינו יקר כפי שאולי רבים חושבים. פרמיה ממוצעת לביטוח תכולה דירה מסתכמת בסכום הנע בין 450 ל-1,300 שקלים בלבד לשנה, בהתאם לסך התכולה המבוטחת ולהרחבת הכיסויים.


לסיכום

הדרך המועילה ביותר להגן על רכושנו היא באמצעות הפוליסה הרחבה של תכולת דירה. לצערנו השרפות האחרונות שהתחוללו בארץ הראו לנו עד כמה ביטוח זה חשוב על מנת להחזיר את המבוטח בזמן קצר לאיתנות כלכלית בעת נזק משמעותי. כמו כן יש לשים לב כאשר שוכרים דירה, המשכיר דורש בחוזה השכירות שהשוכר יבטח עצמו, ופוליסת תכולת דירה עונה על דרישה זו.  

נכתב ע"י אריאל מונין. פורסם בעיתון חדשות ירושלים ב 20 באוגוסט 2019

צור קשר