מאמרים

מגוון מאמרים בנושאי ביטוח שונים – פרי נסיון מקצועי רב שנים

מאמרים נוספים

מאמר

לקחים מהאסון באולם האירועים

האסון באולם האירועים ביבנה מזכיר לנו עד כמה אנחנו חשופים לנזקים ברכוש ואף לנזקים בגוף מצד בעלי עסקים כאלה ואחרים. יש תאונות אשר נגרמות מכח עליון, אך מרבית התאונות נגרמות בעיקר עקב רשלנות. רשלנות של בעלי עסקים

אשר לא ביצעו את העבודה שהיו אמורים לבצע בצורה המיטבית כפי שהתקן דרש או כפי המקובל בתחומם.

הנפגעים עלולים להיות כל מי שמזדמן למקום בתזמון הלא נכון, עובדי אותו בעל עסק, ולקוחות או אורחים צד ג'. תאונות באולמות אירועים קורים לצערנו, והן תופסות כותרות בעיתון לא רק בשל הטרגדיה האישית לנפגע, אלא בעיקר בשל הטרגדיה של אירוע כל כך חמור אשר קורה בעת תזמון שהוא בעצמו כל כך שמח.

כל תאונה המותירה פגיעה בגוף ובנפש מותירה צלקת לכל החיים, אך אירוע כזה הקורה בשעת שמחה מותיר משקעים עצומים, ולא רק לנפגעים או לבעלי העסקים, כי אם לבעלי השמחה, שרק שכרו את המקום לשמח את יקיריהם.

ככלל הדבר מלמד מעל לכל ספק כי זוג המתחתן, או עורך חגיגת בר מצווה וכדומה, עליו להקפיד ביתר שאת לא רק על בחירת השמלה והתקליטן, כי אם בראש ובראשונה על יכולת אולם האירועים לעמוד בראש ובראשונה ביכולת לשמור על בטיחות האורחים.

על כל בעל שמחה, לוודא כי המקום אותו הוא שוכר לערב החגיגה עומד בקריטריונים של רישוי ובטיחות, ולוודא שכל שרשרת האחראים לכל ספקי השירות באולם עצמו הינם אנשי מקצוע העובדים בסטנדרטים הקיימים. וכמובן – לוודא כי קיימת פוליסת ביטוח המכסה את האירוע ואת כל ספקי השירות ומבוטחים בסכומי ביטוח מתאימים.

נכון, פוליסת הביטוח מדויקת ככל שתהיה לא תוכל אולי למנוע אסון, אך כן תאפשר פיצוי כלכלי לנפגעים ובכך להקהות במעט את הצלקות שייוצרו חלילה בעת קרות אסון.

יתרה מכך, ההמלצה הברורה לבני הזוג הוא לבטח את עצמם  בפוליסות ייחודיות לכך, ככיסוי נוסף במידה ולא הוצג בפניהם ביטוח תקף לאירוע.

פוליסות אלה עולה כמה אלפי שקלים בודדים, המהווים אחוז שולי בסך ההוצאות שבעלי האירוע יוציאו באותו ליל המסיבה.

מעבר לבעלי האירועים, על כל בעל עסק כיום במדינה לעשות חשבון מה היה קורה אילו אסון כזה היה נגרם בשטח בית העסק שלו (ולא חשוב במה תחום עיסוקו).

כל בעל עסק חייב לקחת עצמו ביתר רצינות, ולצד ההכנסות וההוצאות שיש לעסק, אסור להקל ראש בהוצאה על ביטוח. ביטוחי העסקים אינם כביטוחי רכב ודירה הסטנדרטים, ועל כל בעל עסק לוודא כי יש ברשותו את הביטוח הנכון עבור סוג הפעילות שלו. לשם כך עליו לשבת עם סוכן הביטוח שלו ולהשקיע מחשבה בהגדרת הסיכון של העסק.

ניהול סיכונים מתחיל קודם כל בהבנה כי הסיכון תמיד קיים, ולאחר שמבינים זאת יש לבצע גם גידור הסיכון, באמצעים אמיתיים במקום כביקורות וכדומה, ובאמצעים כלכליים כפוליסת ביטוח מקיפה אשר בעת קרות האסון תהיה לצד בעל הפוליסה.

פורסם גם ב-וואלה.