מאמרים

מגוון מאמרים בנושאי ביטוח שונים – פרי נסיון מקצועי רב שנים

מאמרים נוספים

מאמר

ביטוח סיעודי

כולנו רוצים להיות בריאים ולהגיע בכבוד לגיל זקנה וגם אז לחיות בכבוד. תוחלת החיים עולה, אך הסטטיסטיקה מראה שעדין רובינו בשלב כזה או אחר נזדקק לעזרה בגיל המבוגר.

מהו בכלל ביטוח סיעודי?

ביטוח סיעוד מעניק סכום קבוע שיקבל המבוטח בעת הפיכתו לסיעודי (אדם הנזקק עזרה בביצוע פעולות היום יומיות). סכום זה יאפשר למבוטח לקבל את העזרה בביתו או במוסד הציבורי מבלי לאבד את כל חסכונותיו או לממש את נכסיו על מנת לממן את העזרה.

איזה סכום ביטוח חודשי נדרש מאיתנו לרכוש?

מחקרים מראים כי אדם סיעודי נזקק לסכום חודשי הנע בין 10,000 ₪ לבין 20,000 ₪, זאת בהתאם לאופי הטיפול הנדרש ואיכותו. מהסכום הנדרש ניתן להפחית את הסכום המתקבל מהמדינה, ומקופת החולים במידה ויש לנו ביטוח באמצעותם. כמו כן בעת קביעת הסכום הנדרש, ניתן לחשב גם מקורות הכנסה עתידים שיש ברשותנו, מבלי להישען על עזרת ילדינו.

כמה עולה הביטוח?

הביטוח הסיעודי אינו זול, ועולה כמה מאות שקלים בחודש בהתאם לסכום הביטוח הנדרש ומספר השנים שאנו רוצים את הפיצוי אם בהגבלה של כמה שנים או לכל החיים. גיל הכניסה לביטוח משפיע אף הוא על התעריף: ככל שהאדם מבוגר יותר הפוליסה יקרה יותר. טיפ חשוב: רכישת פוליסה לילדים או נכדים, העולה בחודש כמה עשרות שקלים בלבד, זו אחת המתנות הכלכליות המשתלמות ביותר שניתן להעניק לילד. יש לזכור כי כיום הפוליסות המשולמות הצוברות סכום ביטוח שיעמוד לרשות המבוטח גם אם עם הזמן יפסיק לשלם.

לסיכום

אנו רוצים להגיע לגיל מופלג, אך חשוב שנתכנן את מצבנו הכלכלי. אחד הכלים העומדים לרשותנו הוא מעין חסכון למצב סיעודי, שברבות הימים חלילה ונזדקק יינתן לנו כתשלום חודשי ויאפשר לנו את הטיפול העצמאי הנכון עבורנו מבלי הצורך להישען על הילדים, או לממש נכסים אחרים.

נכתב ע"י אריאל מונין. פורסם בעיתון חדשות ירושלים ב 23 באוגוסט 2019