למה צריך ביטוח תרופות שלא בסל הבריאות?

03/09/2019

מערכת הבריאות בישראל מורכבת ובעלת ניגודי אינטרסים. אחד מהם הוא סל הבריאות המפורסם, המכיל בתוכו מדי שנה תרופות מאושרות שיקבלו החולים. תרופות אלו יקרות עד מאד, ולעיתים מגיעות לעשרות אלפי שקלים לטיפול.

 לצערנו, כיום, לא כל התרופות מאושרות בסל הבריאות, ואנשים נאלצים להתמודד עם בעיה כלכלית לצד בעיה קיומית. 

מהו ביטוח תרופות שלא בסל הבריאות? 

ביטוח כזה נרכש על מנת לאפשר לחולה לקבל תשלום כספי בגין רכישת תרופות שלא מאושרות בסל הבריאות אך יכולות להציל חיים. יש כיום גם ביטוחים הכוללים סוגים שונים של תרופות אשר יוכלו להציל את חייו של החולה. 

מה הערך האמיתי של ביטוח כזה? 

סל הבריאות הוא מצומצם בתקציבו. כל שנה קובעת ועדת הסל אלו מהתרופות יכללו בסל, כלומר יממנו ע"י קופות החולים, ואלו לא, כלומר אם רופא ימליץ לחולה להשתמש בתרופה זו כמצילת החיים יהיה על המבוטח לשלם בעצמו. הביטוח מעניק את הסכומים הנדרשים לרכישה חודשית של תרופה מצילת חיים, ובכך מאפשר לחולה לקבל את הטיפול הנכון גם אם הוא יקר יותר.

 כמה עולה ביטוח כזה? 

ביטוח תרופות שלא בסל עולה למשפחה כמה עשרות שקלים בחודש בלבד! הוא אינו יקר, נחשב כביטוח חובה ומעניק את הכיסוי הנכון למקרה קטסטרופה. 

לסיכום 

ביטוח עושים קודם כל לעזור למשפחה כדי להתמודד עם קטסטרופות, ואדם חולה הנדרש לקבל טיפול מציל חיים באמצעות תרופה יקרה שעליו לשלם מכיסו זו קטסטרופה. הביטוח יאפשר לו לא להיכנס כלל לבעיה כלכלית ולקבל את המימון הדרוש על מנת לאפשר לו להתרכז במטרה להציל את חייו.

 

נכתב ע"י אריאל מונין. פורסם בעיתון חדשות ירושלים ב 1 בספטמבר 2019

 

צור קשר