מאמרים

מגוון מאמרים בנושאי ביטוח שונים – פרי נסיון מקצועי רב שנים

מאמרים נוספים

מאמר

ריבוי תביעות בעולם הרכב

בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה של נהג אשר קיים לו, ריבוי תביעות לרכב בו הוא נוהג, והדבר מקשה עליו לקבל הצעות לחידוש בתעריפים הוגנים ואף במקרים מסוימים לא לקבל בכלל הצעה לחידוש הרכב.

האם מותר לחברת ביטוח לא לבטח נהג מסוים?

חברות ביטוח הינן חברות מסחריות ואין חוק המחייב אותן לקבל נהג כזה או אחר לביטוח. כל נהג נבדק בתהליך שנקרא חיתום, שבודק את עברו בביטוח וקובע האם החברה מוכנה לבטחו ובאיזה מחיר.

מה לגבי ביטוח חובה?

ביטוח חובה כשמו כן הוא, הוא חובה, אך גם במקרה הזה החברות המסחריות יכולות שלא להסכים לבטח נהג אשר לו יש ריבוי תאונות. אך כיוון שהנהג במקרה הזה חייב בביטוח, הוא מופנה לערוך ביטוח ב"פול הישראלי".  הפול הינה חברת ביטוח בבעלות כל החברות הביטוח בארץ, ושם מבטחים את כל מסורבי הביטוח, אך כמובן בתעריפים גבוהים יותר.

מה יעשה נהג שיש לו ריבוי תביעות?

ראשית, כאשר יש תביעה, נכון לבדוק האם משתלם בכלל לתבוע. יש תביעות יחסית לא גדולות שעדיף להסתדר עם המוסך, ולא תירשם תביעה שתשפיע על מחיר הביטוח בשנים הבאות. בכל מקרה למי שיש ריבוי תביעות, יש כיום מסלולים בכמה חברות המאפשרות הקלות לנהגים עם ריבוי תביעות, ונותנות מחיר הוגן עם הגדלת ההשתתפות העצמית לתאונה הבאה אם חלילה תקרה.

לסיכום

ביטוח הוא כלי אשר בעזרתו אנו מנהלים את הסיכונים של חיינו. אנו רוכשים פוליסה ומעבירים את הסיכון שלנו אל חברת הביטוח. יחד עם זאת, מטרת חברת הביטוח לוודא שהיא מבטחת סיכון מנוהל, וזכותה לא לבטח את כולם.

נכתב ע"י אריאל מונין. פורסם בעיתון חדשות ירושלים