מאמרים

מגוון מאמרים בנושאי ביטוח שונים – פרי נסיון מקצועי רב שנים

מאמרים נוספים

מאמר

ילד מצטרף למשפחה – שמחה גדולה אבל גם ארוע ביטוחי

כל לידה ובמיוחד ילד ראשון במשפחה מלווה בשמחה שאין לתארה: התרגשות, ההורים והמשפחה כולה, הכנות מרובות לכניסת הילד לבית, חיזוק היולדת השבה מבית החולים. אין ספק שזהו אחד מרגעי השיא של כל זוג ואירוע קרדינלי בחיי המשפחה. מלבד היותו אירוע הגורם שינוי לכל אורח החיים, מהווה הלידה אירוע שיש לשים עליו מספר דגשים. בלהט ההתרגשות הרבה זוגות צעירים שוכחים שילד נוסף במשפחה הינו אירוע ביטוחי לכל דבר ומהווה נקודת ציון דרך משמעותית גם במערך הביטוחים הכולל.

בביטוח בריאות חשוב לזכור שחברת הביטוח לא מצרפת לביטוח כל ילד שנולד באופן אוטומטי. יתרה מכך, אין לחברת הביטוח שום יכולת לדעת כי נולד הילד, אלא אם קיבלה הודעה על כך. אם חלילה ההורים לא יצרפו את הילד שזה עתה נולד, עלול להיווצר מצב שבעוד ההורים חושבים שכל המשפחה מבוטחת, הרך הנולד אינו מבוטח כיוון ששכחו לדווח על לידתו. לכן, חשוב לזכור לפנות בהקדם לסוכן הביטוח המשפחתי. אנו ממליצים לערוך בדיקה כזאת בכל מקרה ולוודא שלא נשכח אף ילד, גם אלו שנולדו מזמן.

יש לזכור שיש ביטוחים כגון ביטוחי בריאות וניתוחים אליהם הילד יכול להצטרף כבר עם הולדתו (תוך בדיקה שהלידה הייתה תקינה). לעומת זאת לביטוח סיעודי או לביטוח מחלות קשות יוכל הילד להצטרף עם הגיעו לגיל 3 ואז יש לזכור שוב את הנושא, ולידע את סוכן הביטוח ביום ההולדת השלישי.
בביטוח חיים, יש לתת את הדעת על נושא הכיסוי הביטוחי בעת חלילה קרות מוות (ביטוח ריסק). כאשר גדלה המשפחה גדל עימה הצורך הביטוחי למלא את החלל הכלכלי במות אחד מההורים, ולפיכך כל לידה מהווה נקודה למחשבה נוספת בנושא גובה הכיסוי הנדרש. באותה נשימה נזכיר גם לא לשכוח לשנות ולהוסיף את הילד הנוסף לרשימת המוטבים במידת הצורך (מוטבים הם אלה שיקבלו את הכסף בעת קרות מקרה הביטוח). עלול להיות מביך אם חלילה ישכחו להכניס ילד לרשימת המוטבים והכסף אמור להתחלק אחרת. כמובן שאם לא נרשמו מוטבים כלל, יחולקו כספי הביטוח בהתאם לחוק הירושה.
יש הורים אשר רואים למרחוק ומודעים לחשיבות של חסכון לילדים כדי לוודא שכאשר יגיע הילד לגיל האוניברסיטה יהיה מקור מימון ללימודיו. ענף הביטוח מציע כיום מגוון רחב של תכניות חסכון מעולות בעלויות זולות לטווחי זמן שונים.
לסיכום: ילד חדש במשפחה זה אושר גדול ואירוע מכונן, אך יש לזכור שמדובר גם באירוע ביטוחי ויש להתכונן אליו. יש לפנות אל סוכן הביטוח המשפחתי, להודיעו ולבחון יחד איתו את הצרכים מחדש.