ציוותי הכיבוי עוד לא השלימו את סיכומי מבצע הכיבוי של המפעל באזור התעשייה בקיסריה ושריפת ענק נוספת פרצה בלב שכונת מגורים באזור עין כרם בירושלים. שריפה אינה דבר של מה בכך. שריפות פורצות אצלנו לא מעט ואף הרבה מדי ושוב עולה השאלה האם קיים ביטוח, ואם קיים ביטוח - האם הוא מספק ונערך כראוי.

בביטוחי הרכוש הכוללים ביטוחי דירות ועסקים, הכיסוי לביטוח מפני נזקי אש הוא אבן היסוד של הפוליסה, הן מבחינת מבנה והן מבחינת התכולה. רבים נוטים לראות בסיכון פריצה לעסק או לדירה כאיום המרכזי שיש להיערך אליו, אך יש לזכור כי בדרך כלל בעת פריצה מדובר לרוב בנזקים חלקיים והפורץ "הממוצע" אינו מסוגל לגרום לנזק כללי למעט במקרים קיצוניים. אין ספק כי פריצה מהווה עוגמת נפש לבעל הנכס, ומותירה אותו בחששות רבים בשל החדירה של אדם זר אל ביתו ומבצרו, אך יש לזכור כי דווקא האש, אשר להבותיה אינן מפרידות בין מוצרי יקרי ערך ומוצרים יומיומיים, מכלה הכל. אש הפורצת בבניין מגורים או בית עסק עלולה להשאיר את בעל הנכס ללא כלום.

ניזכר בשרפה הגדולה שפרצה באזור ירושלים לפני כעשרים שנה ופגעה בבתים במושב שורש - התושבים נאלצו, לא רק לחדש את מלאי מכשירי החשמל בבית, אלא גם לרכוש מחדש פריטים בסיסיים כמו ביגוד, וילונות, כלי מטבח ואפילו מברשת שיניים.

חשוב לזכור כי אנו צריכים להיערך לנזקי אש. על בעל הנכס לבדוק את הפוליסה שברשותו ואת סכום הביטוח הכולל המכוסה בה. אם מדובר בביטוח עסק יש לזכור כי המלאי של העסק שבדרך כלל גדל וקטן בהתאם להיקף הפעילות, צריך להיות מבוטח נכון. אל למבוטחים לחסוך ואל להם להקל ראש במחשבה ש"לי זה לא יקרה". זה קורה ובדיוק בשביל דברים כאלה צריך לערוך ביטוח. האם אתם מבוטחים? האם אתם מבוטחים נכון?

פורסם בכלכליסט

צור קשר