ביטוח ריסק

18/09/2019

 

 מה זה בכלל ביטוח ריסק?

ביטוח ריסק הינו ביטוח המבטח את חייו של אדם, ובעת מותו ישולם סכום הביטוח ליורשיו או למי שקבע המבוטח. במידה ולשמחת המבוטח הוא יחיה עד לתום תקופה הפוליסה, בהגיעו לגיל שנקבע, אז הסכום לא ישולם. יש לזכור כי הביטוח הינו למקרה מוות ולא חיסכון.

למי הביטוח הזה נחוץ?

אדם אשר אין לו כל אחריות כלכלית על ילדים אישה או הורים, במותו לא יגרם נזק כלכלי למי מהם ולכן הוא לא יזדקק לביטוח. אולם ודאי הורים לילדים אשר בעת לכתם ישאירו את המשפחה בחוסר כלכלי - הם צריכים להגן עליהם וטוב שירכשו ביטוח ריסק. ככל שהחוסר הכלכלי עם מותו של אדם גדול - כך סכום הביטוח הנדרש גדל בהתאמה.

איך מחשבים מה סכום הביטוח הנכון?

הסכום נקבע בצורה מסודרת ומסתמך על הצורך בתשלום החודשי שתידרש לו המשפחה בעת קרות המוות. סכום זה יוכפל בכמה שנים נדרש תשלום זה. ככל שהילדים קטנים יותר כך ידרשו יותר שנים למימון המשפחה, והסכום גבוה יותר. ככל שאדם מתבגר סכום הביטוח הנדרש דווקא יורד.

כמה עולה ביטוח כזה?

הביטוח תלוי במין, בגיל, והאם המועמד לביטוח מעשן או לא מעשן, וכמובן מצב בריאותו. בהתאם לסכום המבוטח הביטוח יכול לעלות כמה עשרות שקלים ועד כמה מאות שקלים בחודש.

לסיכום

כאשר אדם הולך לעולם הבא, החלל והעצב הוא גדול למשפחתו שנשארה. אמנם קשה להתמודד עם החוסר, אך באמצעות רכישת פוליסה ריסק נכונה ניתן לאפשר למשפחה למלא את החוסר הכלכלי שנוצר. התפקיד שלנו כבעלי משפחות זה לקחת אחריות על חיינו ולבדוק את החוסר אשר עלול להיווצר חלילה בעת מות ולבטחו אצל איש מקצוע.

נכתב ע"י אריאל מונין. פורסם בעיתון חדשות ירושלים ב 17 בספטמבר 2019 

צור קשר