מאמרים

מגוון מאמרים בנושאי ביטוח שונים – פרי נסיון מקצועי רב שנים

מאמרים נוספים

מאמר

החיים זה לא קייטנה

לרכזים ולמפעילי הקייטנות השונות, ישנה אחריות גדולה על הילדים המשתתפים בה. רוב הקייטנות כיום מחזיקות בפוליסת ביטוח המבטיחה כיסוי מלא במצב של פגיעות בילדים כתוצאה מרשלנות או תאונות אישיות. הביטוח דואג לפיצוי לכל מי שנפצע במהלך תאונה שארעה בקייטנה ללא כל צורך להוכיח רשלנות.
הכיסוי הביטוחי בו מחזיק מפעיל הקייטנה חייב לכלול את הציוד והריהוט המשמש את הילדים במהלך שעות הפעילות. ציוד או ריהוט לא תקני עלול להוביל לפגיעות ונזקי גוף שאיש לא מעוניין בהם.
מפעיל הקייטנה נדרש להחזיק גם בכיסוי ביטוחי מטעם משרד החינוך של תלמידים, שלמעשה מכסה אותם בכל שנותיהם במערכת החינוך, גם בימי החופש הגדול.
חשוב לדאוג גם לביטוח לצוות ההדרכה, בעיקר אם הקייטנה כוללת פעילות כמו רחצה בבריכה או בים, רכיבה על סוסים או כל פעילות אתגרית אחרת. באותה הזדמנות כדאי לדרוש מהמפעיל ביטוח אחריות מקצועית, בגבול אחריות גבוה ככל האפשר.

בין אם מדובר בקייטנה מסודרת, קייטנה שכונתית או קייטנת הורים – צריך להיות ביטוח לקייטנה ועל ההורים לוודא שאכן הילדים מוגנים ומכוסים בפוליסה מתאימה. העלות של ביטוח קייטנה אינה גבוהה ומסתכמת בכמה מאות שקלים לכל הילדים.

פורסם בוואלה בתאריך ב-21/06/016