אמנם עריכת ביטוח אינה עניין עונתי: לא קונים הגנה ביטוחית יותר בחורף או בקיץ, אך בתקופת הקיץ יש יותר אירועים ופעילויות שכדאי לתת להם דגש מיוחד מבחינה ביטוחית.

ביטוח נסיעות לחו"ל 

בקיץ מרבים הישראלים לנפוש בחו"ל ובדרך כלל נזכרים לערוך ביטוח ברגע האחרון. חשוב להוציא ביטוח נסיעה לחו"ל ברגע שנקבעה הטיסה.  ביטוח הנסיעות לחו"ל כולל סעיף של פיצוי כספי לנוסע או לבני משפחתו במקרה שנאלץ לבטל את הטיסה, למשל במקרה של אשפוז.

כמו כן, חשוב להוציא את ביטוח הנסיעה לחו"ל מוקדם ככל שניתן, כדי לא להיקלע ללחץ של הרגע האחרון. במידה ומצב הבריאות של הנוסע לחו"ל אינו תקין, הוא יתבקש להביא אישורי רופא או מסמכים נוספים כדי להוציא את ביטוח הנסיעות, ועלול להילחץ בזמן אם ייגש לטפל בנושא ביטוח הנסיעות לחו"ל ברגע האחרון.

כמובן שביטוח נסיעות לחו"ל הוא ביטוח לכל דבר המכסה גם ביטוח בריאות, מקרה מוות וביטוח רכוש. לכן מומלץ לערוך את הביטוח אצל סוכן הביטוח המשפחתי ולא דרך סוכן הנסיעות או באמצעות מוקד כרטיס האשראי. כך הביטוח יצא עם הכיסויים הנכונים, ואם חלילה תהיה תביעה היא תטופל על ידי אנשי המקצוע. רוב סוכני הביטוח עובדים עם מספר חברות ביטוח, יבצעו את השוואת הפוליסות והמחירים ויציעו לנוסע את ביטוח הנסיעות האופטימלי עבורו.

ביטוחי קייטנות

 ילדים רבים מבלים חלק ניכר מחופשת הקיץ בקייטנות. ההורים צריכים לבדוק שהקייטנה מכוסה בביטוח מתאים שיגן על נזקים שעלולים להתרחש בזמן הקייטנה. בין אם מדובר בקייטנה מסודרת, קייטנה שכונתית או קייטנת הורים – צריך להיות ביטוח לקייטנה ועל ההורים לוודא שאכן הילדים מוגנים ומכוסים בפוליסה מתאימה. העלות של ביטוח קייטנה אינה גבוהה ומסתכמת בכמה מאות שקלים לכל הילדים.

ביטוח בתים עם בריכות שחייה

 בקיץ נוטים לערוך מסיבות בבתים שקיימת בהם בריכת שחיה. ברוב הביטוחים קיים כיסוי בסיסי בלבד לברכת השחייה עם הגבלות על המשתמשים. יש לפנות אל סוכן הביטוח ולוודא שאירוע המתקיים בבריכה בבית פרטי מכוסה, או במידת הצורך להתאים את הכיסוי הביטוחי.

ביטוח אירועים וחתונות 

בקיץ יש ביקוש גבוה לקיים אירועים וחתונות, ורבים נוהגים לארגן חתונות באופן פרטי ולא בגני אירועים או באולמי שמחות. בין אם מדובר באירוע במקום פרטי ובין אם במקום מסודר, מומלץ לוודא שקיים ביטוח מתאים או לפנות לסוכן הביטוח ולרכוש ביטוח אירוע לחתונה - ביטוח הכולל מספר רב של כיסויים. גם במקרה זה מדובר בהוצאה קטנה יחסית לאירוע בסדר גודל כזה.

ביטוח אש לתכולת הבית

 יש שכונות רבות המוקפות יערות ובתים שממוקמים באזורי יער, לא רק במושבים. צריך לוודא כיסוי ביטוח אש גם לתכולת הבית ולא רק למבנה. אנשים נוטים לשלול אפשרות של פריצה לבית כאירוע שיכול להתרחש ואומרים לעצמם "אם יקרה אז מה כבר יגנבו", אבל הדבר החשוב הוא כיסוי לאש. אש לא משאירה דבר.

הקיץ - עונה מהנה. חשוב שנזכור גם להפוך אותה ליותר בטוחה.

 

צור קשר