זה נכון שעריכת ביטוח היא לא עניין שקשור לעונות השנה, אך בהחלט ניתן לשים לב כי בתקופת הקיץ ישנם יותר אירועים שמצדיקים ביטוח וכדאי לתת עליהם דגש מיוחד ברמה האישית. 

ביטוח נסיעות לחו"ל

כמו בכל קיץ, הישראלים אוהבים לטייל בחו"ל ורובנו נזכרים לרכוש ביטוח ממש ברגע האחרון. מומלץ לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל מרגע שסגרנו את הטיסה. ביטוח הנסיעות לחו"ל כולל בתוכו סעיף של פיצוי כספי לנוסע או לבני משפחתו במקרה של ביטול הטיסה, לדוגמא, במקרה של אשפוז.
הסיבה העיקרית בגללה חשוב לרכוש את ביטוח הנסיעות לחו"ל מוקדם ככל האפשר, היא כדי להימנע ממצבים של לחץ ברגע האחרון. במידה ומצב הבריאות של הנוסע לחו"ל אינו תקין, הוא יתבקש להביא אישור מרופא או מסמכים נוספים כדי להוציא את ביטוח הנסיעות, ועלול להיות לחוץ בזמן אם ייגש לטפל בנושא ביטוח הנסיעות לחו"ל ברגע האחרון.
כמובן שביטוח נסיעות לחו"ל הוא ביטוח לכל דבר המכסה גם ביטוח בריאות, מקרה מוות וביטוח רכוש. לכן מומלץ לערוך את הביטוח אצל סוכן הביטוח המשפחתי ולא דרך סוכן הנסיעות או דרך מוקד כרטיס האשראי. כך הביטוח יוצא עם הכיסויים הנכונים, ואם חלילה תהיה תביעה היא תטופל על ידי אנשי המקצוע. רוב סוכני הביטוח עובדים עם מספר חברות ביטוח, יבצעו את השוואת הפוליסות והמחירים ויציעו לנוסע את ביטוח הנסיעות האופטימלי עבורו. 

ביטוחי קייטנות

 רוב הילדים מעבירים חלק נכבד מחופשת הקיץ בקייטנות. על ההורים לבדוק שהקייטנה מכוסה בביטוח מתאים, שיכסה במקרה של נזק או תאונה שעלולים לקרות במהלך הקייטנה. בין אם אנחנו מדברים על קייטנה מאורגנת, קייטנה שכונתית או קייטנת הורים – חייב להיות ביטוח לקייטנה ובאחריות ההורים לוודא שאכן הילדים מוגנים ומכוסים בפוליסה המתאימה. העלות עבור ביטוח קייטנה אינה יקרה כמו שחושבים, מדובר בכמה מאות שקלים עבור כל הילדים. 

ביטוח אירועים וחתונות

 עונת הקיץ ידועה בעיקר בתור "עונת החתונות" כיוון שהמון אנשים מתחתנים בימי הקיץ החמים. רבים נוהגים לארגן חתונות גם בצורה פרטית במקום בגני אירועים או באולמי שמחות. כך או כך תמיד מומלץ לוודא שקיים ביטוח מתאים או לפנות לסוכן הביטוח ולרכוש ביטוח חתונה, שכולל בתוכו מספר רב של כיסויים. גם כאן מדובר בהוצאה קטנה יחסית עבור אירועים בסדר גודל מסוג זה. 

ביטוח בתים עם בריכות שחייה 

בקיץ נוטים לערוך מסיבות בבתים שקיימת בהם בריכת שחיה. ברוב הביטוחים קיים כיסוי בסיסי בלבד לבריכת שחייה עם הגבלות על מי שמשתמש בבריכה. יש לפנות לסוכן הביטוח ולוודא שאירוע המתקיים בבריכה בבית פרטי מכוסה, או במידת הצורך להתאים את הכיסוי הביטוחי.

ביטוח אש לתכולת הבית

ישנן שכונות רבות המוקפות ביערות או בתים אשר נמצאים באזורי יער ולא מדובר רק במושבים. חשוב לוודא כי כיסוי ביטוח אש קיים עבור תכולת הבית ולא רק עבור המבנה. אנשים לרוב שוללים ללא מחשבה את האפשרות של פריצה לבית כמשהו שבאמת יכול לקרות להם ואומרים בהינף יד "מה כבר יש לגנוב". הדבר שחשוב לא לפספס הוא כיסוי לאש, כי להבות האש לא משאירות דבר.

 

כיף בקיץ, אין ספק, אז בואו נהנה בבטחה!

 

צור קשר