מאמרים

מגוון מאמרים בנושאי ביטוח שונים – פרי נסיון מקצועי רב שנים

מאמרים נוספים

מאמר

למה צריך ביטוח נסיעות לחו"ל?

למה צריך ביטוח נסיעות לחו"ל?

העלייה באיכות החיים לצד מדיניות השמים הפתוחים הביאו רבים מאיתנו לטוס בכל שנה לחו"ל ואף אולי ליותר מחופשה אחת. אין ספק שמדובר בחוויות שכיף לחוות אותן אך חייבים לזכור להיערך מבעוד מועד עם ביטוח מתאים.

מהו ביטוח הנסיעות לחו"ל?

הביטוח מכסה את הנוסע בהוצאות בריאות במקרה שחלילה יזדקק להם בעת השהות בחו"ל, כמו כן מכסה את המטען שהוא לוקח עמו, וכן אפשרויות למתן שירותי חילוץ והצלה בטיולים אתגריים. יש גם כיסוי לביטול או קיצור נסיעה עקב אילוץ שמחייב אותנו לחזור ארצה במקרה של אר לאחד מבני המשפחה מדרגה ראשונה.

מה נכון לזכור בעת עריכת ביטוח נסיעות לחו"ל?

חייבים לזכור לערוך את הביטוח בעת שביצענו את ההזמנה, על מנת שכיסוי ביטול הנסיעה ייכנס לתוקף. כמו כן במידה ויש בעיות בריאות המבוטח יידרש להציג מסמכים רפואיים ולפיכך אין להשאיר את עריכת הביטוח לרגע האחרון. יש לרכוש כיסויים המותאמים לטיולים בעלי אופי אתגרי כזה או אחר וכן הרחבות נוספות בעת שכירת רכב בחו"ל, ולקיחת ציוד בעל ערך יקר. טיולים ארוכי טווח נדרשים לפוליסות מיוחדות.

כמה עולה הביטוח הזה?

עלות ביטוח נסיעות לחו"ל היא כמה דולרים בודדים ליום, בהתאם למצב הבריאות הקיים, לאופי הנסיעה, ולכיסויים שנדרש לרכוש. אין ספק שהעלות בטלה בשישים מכלל ההוצאה על הנסיעה עצמה.

לסיכום

ביטוח נסיעה לחו"ל יש לעשות לא כלאחר יד, וחשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע, על מנת שנוודא שגם אם חלילה משהו ישתבש בעת שהותנו בחו"ל, אנו נהיה מכוסים כמו שצריך.

את הביטוח נרכוש ברגע שסגרנו את הטיסה, עם אנשי המקצוע שאנחנו סומכים עליהם שיהיו שם עבורנו גם כאשר אנחנו בחו"ל.

נכתב ע"י אריאל מונין. פורסם בחדשות ירושלים ב 6 בספטמבר 2019