חורף בביטוח – טיפים לחורף

28/12/2018

אמנם הביטוח אינו תחום עונתי - הנזקים קורים לאורך כל השנה, אך עם רדת הטיפות הראשונות של הגשם יש לזכור בכל זאת שלביטוח בכל עונה יש את הנזקים המאופיינים לו.

בסתיו הנזק השכיח ביותר הוא חדירת מי הגשמים הראשונים מסתימת המרזבים. העלים הנושרים בסתיו סותמים את המרזבים, הן בגגות הבתים והן במרפסות. המים הנאגרים מוצאים דרכם היישר אל תוך הבית, מרטיבים קירות וארונות או חודרים מבעד לדלת המרפסת ונספגים בספות ובשטיחים.

מקרה של אירוע מים חיצוני בעת הצפה מכוסה בביטוחי הדירות. יש להבחין בינו לבין איטום לקוי אשר אינו מכוסה בפוליסות הביטוח. נזק בעקבות חדירת מי גשמים מחלחול איטי דרך אבני הבניין אינו מכוסה בביטוח ולכן נזקים נצברים אלה של רטיבות הצצים בחורף אינם ברי ביטוח. אולם הצפה כתוצאה ממרזב סתום וכניסת מים פתאומיים אל הבית – מכוסה. כמו כן חדירת מים עקב שבירת חלון או קריסת גג רעפים כתוצאה מסערה או סופה - מכוסה.

החורף מביא עמו לצערנו גם מקרי שרפה של מכשירי חימום, שלא השתמשו בהם על פי הוראות היצרן או השתמשו בהם יתר על המידה, למשל סדינים חשמליים שנשכחו דלוקים או שמיכת פוך ליד מקור חום. במקרים אלה השרפה עלולה להיות קטלנית גם בנפש, ועל כן הזהירות כאן היא לא רק המלצה אלא חובה.

מה אפשר לעשות כדי למנוע אירועים והצפות? יש לוודא בתחילת כל חורף שהמרזבים פתוחים. כמו כן בעת סופה ורוח חזקה, לא לשכוח לסגור את הפרגולות הניידות, שכן רוח חזקה עלולה לגרום לשבירתן. נדרשת ערנות לסגירת תריסים, צלונים, פרגולות ושמשיות בחורף.
כמובן כל הנאמר בנוגע לבית פרטי, חשוב לאין ערוך בעסק או בבית המלאכה.
עוד בעונת החורף – בעת נסיעה לסקי יש לוודא שביטוח הנסיעות לחו"ל כולל בתוכו גם כיסוי לתאונות סקי.
ברור שכל נושא הנהיגה בחורף וכל הטיפים חשובים. בחורף נוהגים לומר "סעו בזהירות!" כמובן שמלבד זה יש לזכור שגם בבית יש לנהוג בחכמה.

 

צור קשר