כתובתנו: רחוב הלל 23, קומה 11 מרכז העיר ירושלים

טל': 02-6228555   |  פקס: 02-6253366

שעות פעילות:

מחלקת שירות: 08:30-16:00

כתובת למשלוח דואר: ת.ד. 2121, ירושלים 9102101

כתובת המייל שלנו: 

elad@el-ad.co.il

 

צרו קשר

השירותים שלנו

השקעות ופיננסים

השקעות ופיננסים

גיוון השקעות ופיזור סיכונים – זה מגיע לתיק ההשקעות שלך

נתחיל בשאלה – מה זה השקעות אלטרנטיביות?

תיק ההשקעות המסורתי משלב בתוכו בעיקר מניות ואיגרות חוב, אבל הגיע הזמן להתקדם.  את זה הפנימו משקיעים רבים שגילו בשנים האחרונות את תחום ההשקעות האלטרנטיביות. מדובר במכשירים פיננסיים, אשר מבוססים על השקעות לא סחירות בתחומים שונים כדוגמת נדל"ן בארץ ובחו"ל, קרנות גידור, קרנות השקעה פרטיות, סחורות  ושיטות מסחר חדשניות נוספות.

מהם הסוגים עיקריים של השקעות אלטרנטיביות?

  1. פרויקט ייזום – רכישת מגרש, בנייתו של בניין ומכירת הדירות שבו, או השכרתן ומכירתו של כל הנכס כנכס מניב. חלוקת התקבולים: קרן + תשואה/ריבית לאחר מימוש.
  2. פרויקט מניב – רכישת נכס קיים שנעשה בו שימוש למגורים או מסחר, הכולל שוכרים, השבחת הנכס ומכירתו בתקופה שמוגדרת מראש. חלוקת התקבולים: תשואה/ריבית שוטפת שמחולקת על בסיס רבעוני + חלוקת רווחים נוספת לאחר המימוש. 

מה העלה את קרנן של ההשקעות האלטרנטיביות בשנים האחרונות?

גילוי נאות: השקעות אלטרנטיביות אינן שחקניות חדשות במגרש ההשקעות, אבל הן ללא ספק שחקניות שדרך כוכבן לאחרונה. איך זה קרה? מיד נציג את הסיבות המרכזיות לכך שההשקעות האלטרנטיביות צוברות פופולריות אצל משקיעים רבים בשנים האחרונות:

  • כי יש צורך לגוון את תיק ההשקעות תוך פיזור סיכונים – בתקופה המאופיינת בריבית אפסית, וכאשר המגמה של משקיעים רבים היא פיזור סיכונים על פני אפיקים רבים במטרה להקטין סיכונים ולהגדיל תשואות בתיק – שילובן של השקעות אלטרנטיביות בתיק ההשקעות הינו  מהלך מתבקש.
  • נגישות בזכות התחרות – בעבר ההשקעות האלטרנטיביות היו שמורות למשקיעים הכבדים בלבד. כיום, התחרות הגבוהה וריבוי המכשירים בתחום, הביאו להנגשת ההשקעות האלטרנטיביות לכלל הציבור במחירים נמוכים לעומת העבר. כך ציבור המשקיעים נחשף לתחומים חדשים, וכך כולם יכולים ליהנות מיתרונותיהן של ההשקעות האלטרנטיביות.
  • אין השפעה לתנודתיות שוק ההון – מכשירי ההשקעה האלטרנטיביים לא מושפעים מהתנודתיות של שוק ההון. מדובר ביתרון משמעותי התורם לבנייתו של תיק השקעות מאוזן.

בתכנון פיננסי מקיף ובניית תיק השקעות מאוזן, מומלץ לשלב השקעות אלטרנטיביות כחלק אינטגרלי בתיק ההשקעות

 

קבל הצעה
השקעות ופיננסים

לפרטים צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם

    אתר זה רשום ב-wpml.org כאתר פיתוח.