כתובתנו: רחוב הלל 23, קומה 11 מרכז העיר ירושלים

טל': 02-6228555   |  פקס: 02-6253366

שעות פעילות:

מחלקת שירות: 08:30-16:00

כתובת למשלוח דואר: ת.ד. 2121, ירושלים 9102101

כתובת המייל שלנו: 

elad@el-ad.co.il

 

צרו קשר

השירותים שלנו

קופות גמל

קופות גמל

כל האמצעים מובילים לעבר החיסכון הפנסיוני

קופת גמל לתגמולים – מכשיר החיסכון הפנסיוני לשכירים ולעצמאיים

חיסכון בקופות גמל פועל על פי העיקרון של צבירה שוטפת של חלק מההכנסה החודשית של העמית לגיל פרישה. הגיע זמן הפרישה? באפשרותך לקבל את הכסף באחת מהדרכים הבאות: קצבה חודשית  קבועה שתחליף את שכרך החודשי, או סכום חד פעמי אשר נקבע לפי סוג הקופה ותקופת החיסכון.

ועכשיו נצלול קצת יותר לעומק…

את העיקרון של קופת גמל הסברנו: הפרשת חלק מתוך ההכנסה החודשית לצורך חיסכון לגיל הפרישה. את הכסף המצטבר בקופה מנהלת חברה מורשית מטעמו של משרד האוצר. מכאן, שהחיסכון בקופה יכול להניב תשואות שנובעות מהשקעה בשוק ההון, והרווחים פטורים ממס.

מה קורה בסיום תקופת החיסכון, כלומר גיל הפרישה? הכסף שנצבר עבורך בקופה וכן התשואות שהושגו, בניכוי דמי הניהול – יועברו לחשבונך כקצבה חודשית. המועדים והכללים להפקדת הכספים ושיעורם, כמו גם למשיכתם – נקבעים על פי החוק. בהתאם, ישנן נסיבות מסוימות בהן החוק מאפשר את משיכת הכספים גם כסכום חד-פעמי.

כל מסלול השקעה של קופת גמל נתון לבחירתך בהתאם לשיקולים שלך. בנוסף, ניתן לעבור בין מסלולים בכל עת באופן חופשי, מבלי שהמעבר יהיה כרוך בעלות כלשהי וללא פגיעה בזכויות שלך. עם זאת, כל החלטה על מעבר כזה צריכה להיעשות בצורה שקולה, ולאחר בדיקת כל האפשרויות באופן יסודי.

העמית השכיר נהנה מהשתתפות מעסיקו, והטבות המס הן הבונוס של כולם

החל מ-2008, חוק פנסיה חובה מחייב את המעסיקים בישראל להעניק לעובדיהם חיסכון פנסיוני. הבחירה במכשיר החיסכון (כדוגמת קופת גמל) וביצרן שלו – נתונה בידי העובד. על המעסיק חלה חובה להפקיד את הסכומים בתוכנית כל חודש על פי הקבוע בחוק.

אם עובד שכיר בחר בקופת גמל – המעסיק יבצע לקופת הגמל שפתח לעובד, הפקדה חודשית שכוללת הן את חלקו שלו והן את חלקו של העובד אותו מנכים משכרו. על המעסיק להפקיד גם עבור מרכיב הפיצויים.

עמית עצמאי – זוכה להטבות מס

כעצמאי שמפקיד לתוכניות חיסכון פנסיוני, מגיע לך לקבל בסוף השנה הטבות מס מהמדינה. ההפקדות לתוכנית מחושבות לשנה שלמה – החל מ-1.1 ועד 31.12 לפי הכנסה שנתית מזכה. יש אפשרות  לבצע את ההפקדות חד פעמית לכל השנה או מדי חודש. הטבות המס הללו ניתנות לתוכניות שונות ובין השאר גם לקופות גמל. על מנת ליהנות מההטבות במלואן, צריך להפקיד את הסכומים המרביים בהתאמה להכנסת העובד.

אי אפשר לפספס את זה – קופות גמל הן מכשיר משתלם ביותר לצבירת חיסכון פנסיוני.
אפשר להשיג יותר עם הסיוע שלנו בהחלטה באיזו קופה לבחור, והאם וכיצד לעבור בין מסלולים

קבל הצעה
קופות גמל

סוגי העמיתים

החוסכים בקופת הגמל נקראים עמיתים.
עמית שכיר: שכיר שמעסיקו פתח לו קופת גמל ואשר מפקיד יחד עם המעסיק כסף לקופת הגמל מידי חודש , את ההפקדה מבצע המעסיק אשר מנכה לעובד ממשכורתו את חלקו ומפקיד יחד עם חלק המעסיק את הכספים בקופה.
חלק העובד וחלק המעביד נקראים “תגמולים”. המעסיק מפקיד לקופה במעמד שכיר גם עבור מרכיב הפיצויים.

קבל הצעה

קופת גמל - איך זה עובד?

העיקרון של קופת גמל הוא פשוט: בכל חודש מפרישים חלק מההכנסה לחיסכון לגיל פרישה. במקרה של שכירים, גם המעסיק משתתף בהפקדה (ועל כך נפרט בהמשך).
הכסף מצטבר ומנוהל על ידי חברה מנהלת מורשית ע”י משרד האוצר , כך שהחיסכון עשוי להניב תשואות הנובעות מההשקעה בשוק ההון.
הרווחים בקופת גמל פטורים ממס ומנהל הקופה גובה דמי ניהול. בתום תקופת החיסכון (כלומר, גיל הפרישה) מקבל החוסך את הכסף שנצבר עם התשואות שהושגו, בניכוי דמי הניהול, כהכנסה חודשית (קצבה).
יש לציין כי בנסיבות מסוימות ניתן למשוך את הכספים כסכום חד פעמי, בהתאם לקבוע בחוק.

קבל הצעה

העברת קופת גמל

העברת קופת גמל היא הליך פשוט. בכל רגע נתון, ובכפוף להוראות הדין, ניתן להעביר את הכספים וההפקדות לקופת גמל אחרת, באותה חברה לניהול קופות גמל או בחברה אחרת.
זכויות החוסך נשמרות במלואן והמעבר אינו כרוך בעלות. יחד עם זאת, ההחלטה צריכה להיות שקולה ולהתקבל לאחר בדיקה יסודית של האפשרויות העומדות בפני החוסך.

קבל הצעה

שכיר? המעסיק משתתף בהפקדות לחיסכון ואתה מקבל הטבות מס.

במסגרת חוק פנסיה חובה, חייב כל מעסיק החל משנת 2008 בישראל להפריש חלק משכרו של העובד לחיסכון פנסיוני, במטרה להבטיח פנסיה לכל אדם בישראל.
עד החלת החוק, הפרשות מעסיק לחיסכון פנסיוני היו רשות בלבד למעסיק שלא היה כפוף להסכם קיבוצי או לצו הרחבה בענף בו הוא פעיל. העובד רשאי לבחור את תוכניות החיסכון הפנסיוני שלו,
לדוגמא קופת גמל, ואת יצרן המכשיר, והמעסיק חייב להפקיד בתוכנית את הסכומים כפי שנקבע בחוק, מדי חודש בחודשו.

קבל הצעה

עצמאי? מגיעות לך הטבות מס

המדינה מעניקה הטבות מס לעצמאי המפקיד לתוכניות חיסכון פנסיוני, כאשר אלו ניתנות בסוף השנה עבור ההפקדות בדצמבר.
ההפקדות מחושבות לכל השנה, מ-1 בינואר עד 31 בדצמבר לפי הכנסה שנתית מזכה. את ההפקדות ניתן לבצע בכל חודש באופן סדיר או בהפקדה חד פעמית עבור כל השנה.
הטבות המס לכל השנה יינתנו על הפקדות לקופות גמל, קרנות השתלמות וקרנות פנסיה שיבוצעו באותה שנה.
על מנת ליהנות ממלוא הטבות המס, יש להפקיד את הסכומים המרביים בהתאם להכנסה.

קבל הצעה

לפרטים צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם

    אתר זה רשום ב-wpml.org כאתר פיתוח.